OTOMATİK KAPI SİSTEMLERİ

İnsanların ve araçların hem geçişini kolaylaştıran hem de geçişlerin kontrolünü sağlayan otomatik bir sensör ile çalışan kapılara otomatik kapı sistemleri denir. Otomatik kapılar hem insanlara hem de araçlara geçiş kolaylığı sağlamaktadır. Ayrıca bu kapılar zamandan tasarruf edilmesine yardımcı olur ve güvenliği de artırır. Bu nedenle artık otomatik kapı sistemleri oldukça gelişmiştir ve çok kişi veya firma tarafından kullanılmaya başlamıştır. Otomatik kapı sistemleri arasında en çok kullanılanlar fotoselli kapı ve döner kapı sistemleridir.

garaj kapısı, endüstriyel kapılar, Fotoselli kapılar, yangın kapıları, kepenk radarlı kapı, seksiyonel kapı, otomatik kapı, fotoseli hermetik kapı, otopark uzaktan kumanda seksiyonel kapı

Fotoselli Kapı

Kapının üst kısmında bulunan fotosel sisteminden adını alan otomatik kapıya fotoselli kapı denir. Fotoselli kapılar artık her binaya uyacak şekilde üretilmektedir.

Detay
Döner Kapı Sistemleri

Döner kapı sistemleri ilk olarak 1881 yılında içerideki ısıyı korumak ve dışarıya vermemek amacıyla kullanılmaya başlanan ancak daha sonra geliştirilen bir sistemdir.

Detay